Helix G Four – آمپلی فایر هلیکس G Four – حرکت به جلو

آمپلی فایر  هلیکس G Four – آمپلی فایر G Four هلیکس – Helix G Four

آمپلی فایر های نسل جدید هلیکس با سری ساخت G  که به تازگی عرضه و جایگزین سری B شده دارای تغییرات عمده ای در توان و کیفیت و ساختار شده که در این مقاله به مرور مدل G FOUR از این سری میپردازیم.

آمپلی فایر G Four هلیکس در ایران. این قضیه نه فقط بخاطر جدید بودن این امپلی فایر بلکه چون این آمپلی فایر ساخته شرکتی است که تقریبا برند اول در زمینه آمپلی فایر ماشین بحساب می آید و کیفیت ساخت و طراحی و قدرت مثال زدنی دارد مهم است. شرکت هلیکس سالهاست در زمینه آمپلی فایر ماشین بسیار جلوتر از شرکتهای دیگر عمل می کند و بارها با محصولات خود جوایز بین المللی کسب کرده است.

صفحه محصول : آمپلی فایر هلیکس G Fourآمپلی فایر G Four هلیکس ( برای خرید کلیک کنید )

اولین نکته ای که در مورد این آمپلی فایر نظر شما را جلب خواهد کرد طراحی زیبای بدنه به رنگ مشکی و قرار گرفتن لوگوی هلیکس نورانی در قلب بدنه آمپلی فایر که در بالای آن برند هلیکس و در پایین آن مدل آمپلی فایر هک شده است.

ورودی های برق و خروجی های بلندگوی این آمپلی فایر از جنس بسیار محکم با ساختار سیم گیر که شما را در استفاده از سر سیم بی نیاز می کند در یک طرف آمپلی فایر تعبیه شده و بدنه آمپلی فایر تا روی آنها امتداد پیدا کرده تا هنگام نصب علاوه بر پوشش ظاهری کانکتورها از برخورد اجسامی که موجبات اتصال را ایجاد می کند جلوگیری نماید. در بین کانکتورهای برق و بلندگو محل قرار گیری دو عدد فیوز با 30 آمپر توان می باشد که جهت محافظت از اتصال کوتاه تعبیه شده است. از برتریهای G Four  نسبت به آمپلی فایرهای هم قیمت خود همین فیوزهای قدرتمند 30 آمپری این آمپلی فایر می باشد. در حالیکه اکثر آمپلی فایرهای دیگر (کنوود جی بی ال و هرتز) فیوزهای 20 تا 25 آمپر دارند وجود فیوزهای با کیفیت و قدرتمند 30 آمپری باعث میشود این آمپلی فایر سرآمد آمپلی فایرها باشد و توان بالایی در گرفتن صدا از سابهای نسبتا سنگین و با کیفیت داشته باشد. همچنین طراحی و قطعات با کیفیت این آمپلی فایر باعث می شود طول عمر قطعات در کنار این آمپلی فایر بالاتر از مدلهای دیگر باشد.

در طرف دیگر آمپلی فایر ورودی ها و خروجی RCA و ورودی HIGH LEVEL  و کلیدهای فعال کردن کراس اورها و اوریابل های تنظیم فرکانس ها و گین ها قرار دارد.

آمپلی فایر G FOUR به چهار کانال با توان 80 وات RMS مجهز است البته این قدرت محاسبه شده در ولتاژ 13.6 ولت است که برابر با قدرت 85 وات RMS در ولتاژ 14.4 می باشد.  که نسبت به نسل قبلی B FOUR 20 وات در هر کانال بیشتر است و در حالت پل زدن Bridge به شما دو کانال قدرتمند 240 وات می دهد که برای راه اندازی ساب ووفرهای متوسط بازار بهترین گزینه می باشند.

دقت کنید در حالت پل زنی این آمپلی فایر نیز مانند آمپلی فایرهای 4 کانال دیگر میباشد. که تمام کانالهای این آمپ تا امپدانس 2 اهم استیبل هستند ولی در هنگام استفاده از حالت پل زدن اسپیکر شما نباید دارای مقاومت کمتر از 4 اهم باشد زیرا باعث صدمه به آمپلی فایر می شود.

یکی از ویژگیهایی که این آمپلی فایر را نسبت به آمپلی فایرهای دیگر جدا می کند. ورودی مجهز به سلکتور 2 کانال و 4 کانال است که به شما امکان می دهد تا در صورت نیاز با تنها یک جفت ورودی هر 4 کانال آمپلی فایر را تغذیه کنید و استفاده از مبدلهای 1 به 2 را به فراموشی بسپارید.

در کانال A و B شما قادر خواهید بود تا با استفاده از کراس اور بالاگذر (HPF) فرکانسهای پایین را در محدوده فرکانسی 15 هرتز تا 4000 هرتز با شیب 12 دسیبل در هر اکتاو محدود کرده و کارایی اسپیکر خود را بهبود ببخشید.

در کانال C و D آمپلی فایر شما مجهز به کراس اور پایین گذر (LPF) و بالاگذر (HPF) می باشد با این تفاوت که علاوه بر محدود کردن فرکانسهای پایین با کراس اور بالاگذر (HPF) در هنگام استفاده از کراس اور پایین گذر (LPF) می توانید یک محدوده فرکانس میانی با استفاده از واریابل کراس اور بالاگذر (HPF) ایجاد کنید که عملا در هنگام استفاده از میدبیس و میدووفرها کنترل صوتی بالاتری در اختیار شما قرار میدهد. این امکان BPF فقط در آمپلی فایرهای هلیکس دیده می شود و پیش از این آمپلی فایرهای 4 کانال داخل سایت این تکنولوژی را نداشتند.

در کانال C و D گزینه BASSBOOST به شما اجازه می دهد تا محدوده ای از فرکانسهای پایین (صداهای بم) را با مرکزیت فرکانس 45 هرتز تا 12 دسیبل افزایش داده و از صدای بم پر قدرتتر و عمیقتر در ووفر و یا ساب ووفر خود لذت ببرید.

در کانال C و D  کابل ریموت برای کنترل جداگانه ولوم و کم و زیاد کردن صدای آن در اختیار شما قرار دارد.

بدنه آمپلی فایر از جنس آلومینیوم آلیاژی با تکنولوژی منحصر به فرد فیشر برای انتقال حرارتی بالا و بی نقص ساخته شده و باعث بهبود کارکرد آمپلی فایر می شود.

در سری G  در هنگام استفاده از HIGH LEVEL شما دیگر نیازی به ورودی ریموت ندارید و آمپلی فایر با ولتاژ حاصل از ورودی HIGH LEVEL  فعال می شود.

.

هم اکنون آمپلی فایر هلیکس G Four را خریداری نمایید ( Helix G Four )

Helix G Four

 

اخبار مرتبط